Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Сайт вчителя історії Ковтуненко К. І.

П`ятниця, 16.11.2018
Головна » Файли » Бібліотечка » Краєзнавство Миколаївщини

Історія Миколаївського і Севастопольського військового губернаторства
18.07.2012, 15:08
Левченко Л. 
Історія Миколаївського і Севастопольського військового губернаторства (1805-1900): Навчальний посібник. - Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П. Могили, 2006. - 300 с.

Посібник є першим спеціальним комплексним дослідженням історії та діяльності Миколаївського військового губернаторства у дореволюційній та новітній історіографії, особлива увага звернена на колоніальну політику царського уряду та організацію державного управління у південному регіоні України. Охарактеризовано діяльність військових губернаторів у галузі місцевого самоуправління, їх ставлення щодо окремих груп населення, зокрема євреїв. 
Вперше поставлено й розкрито земельну політику царського уряду в данному регіоні, управління м. Севастополь в 1805-1864 рр. Встановлено прізвища і черговість вищих урядових чиновників Російської імперії, які поєднували в своїх руках військову та цивільну владу і одночасно були головними командирами Черноморського флоту і портів, визначено їх внесок у розвиток Миколаєва і Севастополя як значних воєнно-морських, торгово-індустріальних центрів Півдня України. Здійснена спроба переосмислення негативних стереотипів щодо досвіду державної служби, який залишила Російська імперія, діяльності військових губернаторів і їх внеску в розвиток південного регіону Ураїни, що в радянській літературі або зовсім не розглядались, або розглядались під негативним кутом зору.

Формат: PDF
Розмір: 6,43 Mb
Категорія: Краєзнавство Миколаївщини | Додав: ivanychK
Переглядів: 545 | Завантажень: 143 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar